نامه‌های سوشیانت هزارم » ول معطلی!

سانسور چیزی که روزگار سانسورش کرده! | صفحه اصلی | دینی به گردن ما ست

یکشنبه,14 اکتبر, 2012

ول معطلی!

ول معطیم. وقتی از بالا تا پایین‌مان دروغ می‌گوییم. وقتی شهامت نداریم. وقتی بدقولی و بدعهدی می‌کنیم. وقتی نارفیقی می‌کنیم. ول معطلیم.
وقتی هنرمند ما شبیه نیسان‌دار ما و او شبیه فیلسوف ما و او شبیه حمّال ما و او شبیه روشنفکر ما و او شبیه پزشک ما و او شبیه نخبه‌ی سیاسی ما و او شبیه بنا و نجار ما و او شبیه مکانیک ما و او شبیه مهندس ما و او شبیه رفتگر ما و او شبیه گدای سر کوچه‌ی ما و او شبیه روزنامه‌نگار ما و او شبیه بقال ما و او شبیه دانشجوی ما و او شبیه … در دروغ‌گویی ست؛ بر انسان‌هایی که ما باشیم، ولایت و حکومت کسانی مانند احمدی‌نژاد رواترین و درست‌ترین امر ممکن است. خشک‌سالی و دشمن حق مسلم ما ست. بی‌کفایتی، نوش جانمان. از این بدتر هم سرمان بیاید سزا ست. همین!

پ.ن. مشخص است که وقتی از این نوع ضمیرهای شخصی ِ متصّل و منفصّل استفاده می‌کنم؛ خودم را هم مد نظر دارم. احیاناً تصوری ایجاد نشود که منظورم از این نوشته، چیزی شبیه اداهای بوگرفته‌ی «نویسنده خوب و بقیه بدند» باشد.4 نظر برای ول معطلی! نوشته شده است.

 1. ahmagh

  har mellati liyaghate dollate khodesh ra dareh, na kamter na bishtar

 2. mehran

  har chi saremoon biad haghemoone. liaghatemoon bishtar az in nist!

 3. پوپک

  هی اطلاعاتی می‌خوای مردم رو ترسو نشون بدی و آروم آروم مردم رو به تحلیل ببری اگر انقلاب کردن اینقدر ساده بود چین 1.5 میلیاردی باید تا الان 10 تا انقلاب می‌شد ایرانیها شجاعترین مردم جهانند و نیازی به امثال تو ندارند و 100 حکومت بدتر از اینو از سر گذروندن. خیلی شما ها زبل تشریف دارید مثلا با جملات به یاد میر سبزمان باشیم از امشب شمع روشن می‌کنیم ساعت 9 چراغ خاموش می‌کنیم یا سوت می‌زنیم هی مردم رو نسبت به هم بی اعتمادتر می‌کنید. دهنتونو ببندید که این کارها راه بجایی نمی‌بره مردم در وقت و زمان خودش دارای عقل جمعی می‌شن و کار تموم می‌شه.
  ——-

  جواب کامنت بالا:
  تو این‌قدر جرات نداری که ایمیل درست از خودت بگذاری روی نظرت؛ بعد حرف از شجاعت می‌زنی الدنگِ بزدل؟ خبر نداری که همان اطلاعاتی‌ها که مثل مارگزیده‌ها هر سیاه و سفیدی را هم‌جنس آن‌ها می‌دانی، ترس را در تمام سوراخ‌هایت فرو کردند؟ آخر تو که گوز چین را به شقیقه‌ی خودت و چارتا امثال خودت وصل می‌کنی فدرت تحلیل داری گوسفند؟

 4. سارا

  از ماست که بر ماست.
  خوبید؟

شما نیز نظرتان را بنویسید.