نامه‌های سوشیانت هزارم » موسیقی عرفانی در جبهه

چند پرسش | صفحه اصلی | موسیقی عرفانی در جبهه – ۲

جمعه,۱۸ فروردین, ۱۳۹۱

موسیقی عرفانی در جبهه

راستش بعد از این که چند ماه پیش حین update کردن وردپرس، database وبلاگ هم با مشکل رو‌به‌رو شد و چند نوشته‌ی آخر آن پرید، همان مقدار اندک اشتیاق نوشتن در این‌جا را هم از دست دادم تا این‌که پیش از عید و در ایام گرم بودن تجزیه تحلیل‌هایی که از رای دادن خاتمی در انتخابات مجلس صورت می‌گرفت، من هم چند خطی نوشتم (+). در همان روزها تصمیم داشتم این مطلب و فیلمی که می‌خوانید و می‌بینید را به عنوان عیدانه بگذارم‌اش که باز هم میسر نشد.

امروز گفتم دیگر تکانی به این وبلاگ گرد و خاک گرفته بدهم. فیلمی را آماده کردم از گروه شمس قدیمی. کیخسرو پورناظری (سرپرست گروه / تنبور)، سیدخلیل عالی‌نژاد (تنبور)، علی اکبر مرادی (تنبور) و سید مرتضی شریفیان (آواز) را توانستم تشخیص بدهم و دیگرانی که خواهید دید را خیر. چیزی که این ویدیو را متمایز کرده محل اجرای آن است. سنگر یا سرپناهی در جبهه‌های جنگ ۸ ساله‌ی ایران و عراق. باید به فرماندهی آفرین گفت که در آن وانفسا مجوز چنین کاری را داده و باز باید آفرین گفت بر پورناظری و گروه‌اش که خطر می‌کردند بر این قبیل کارها.

پ.ن. پیشنهاد می‌کنم به حالات و صورت‌های رزمنده‌ها با دقت بیش‌تری نگاه کنید. این‌ها که می‌بینید برای نسلی که جنگ را تمام و کمال چشیده و از سر گذرانده چیزهای ساده‌ای نیست….۸ نظر برای موسیقی عرفانی در جبهه نوشته شده است.

 1. حمیدرضا خوش کردار

  من هنوز ویدئو را ندیده ام اما گروه شمس اولیه اینها بودند: کیخسرو وپر ناظری، سید خلیل عالی نژاد، علی اکبر مرادی، کیهان کلهر، کامران کلهر، سیاوش نورپور، افشین رامین و عبدالرضا رهنما که در اجراهای مختلف کم و زیاد می شدند. خواننده هاشان هم شهرام ناظری، سید مرتضی شریفیان و سید جلال الدین محمدیان بودند.

 2. حمیدرضا خوش کردار

  دف را بیژن زنگنه می نوازد- احتمالن- کنار او علی اکبر مرادی است و احتمالن کیهان یا کامران کلهر، خواننده هم مرحوم سید مرتضی شریفیان است و در کنار او روانشاد سید خلیل، کناریش هم احتمالن یا کیهان است یا کامران، و آخری هم کیخسرو پورناظری (علی ناظری)

 3. احسان

  عالی بود.

 4. نامه‌های سوشیانت هزارم » موسیقی عرفانی در جبهه – ۲

  […] موسیقی عرفانی در جبهه | صفحه اصلی دوشنبه,۲۱ فروردین, ۱۳۹۱ […]

 5. نغمه

  خیلی قشنگ بود
  به چهره ی رزمنده ها که نگاه کردم احساس کردم هیچ کدومشون حواسشون به موسیقی نیست, انگار که تو فکر بودن….

 6. پرویز آریا

  ممنون برای به قسمت کردن این کار زیبا با ما براوو… ممنون. بعد از یاوران، آنجایی که سیدخلیل شروع به تکنوازی می‌کند، قطعه مورد علاقه من در آلبوم صدای سخن عشق است… باز هم ممنون.
  کسی که بین مرادی و شریفیان نشته، عبدالرضا رهنماست…

 7. محمد

  سلام دوست عزیز من از طریق یوتوب یا این وبلاگ آشنا شدم
  می‌تونید اطلاعاتی راجع به این ویدئو بهم بدین؟ مثلن اینکه چه جبهه ایه و کجاست؟ اگر هم نمی دونید اگه لطف کنید و منبعتون رو بگین خیلی خوب میشه

 8. Fatemeh

  Dear Mr. Riyazi,
  I am alwys following the posts in your weblog. I am not living in Iran, My brother was killed in war many years ago. He was my playmate when i was little. I am trying hard to finish this note as tears won’t let me. anyway when i listened to the music only god knows how i felt. I also served time in war as a nurse when i was student at university of Tehran, i wanted to thank you deeply from my heart. may god bless you and your beautiful wife.

شما نیز نظرتان را بنویسید.