نامه‌های سوشیانت هزارم » 2012 » آوریل
دوشنبه,9 آوریل, 2012

موسیقی عرفانی در جبهه – ۲

ادامه‌ی آن ویدیو که در نوشته‌ی قبل (+) دیدید…

برای پرستو دوکوهکی (+) که آن را می‌فهمد.

 

جمعه,6 آوریل, 2012

موسیقی عرفانی در جبهه

راستش بعد از این که چند ماه پیش حین update کردن وردپرس، database وبلاگ هم با مشکل رو‌به‌رو شد و چند نوشته‌ی آخر آن پرید، همان مقدار اندک اشتیاق نوشتن در این‌جا را هم از دست دادم تا این‌که پیش از عید و در ایام گرم بودن تجزیه تحلیل‌هایی که از رای دادن خاتمی در انتخابات مجلس صورت می‌گرفت، من هم چند خطی نوشتم (+). در همان روزها تصمیم داشتم این مطلب و فیلمی که می‌خوانید و می‌بینید را به عنوان عیدانه بگذارم‌اش که باز هم میسر نشد.

امروز گفتم دیگر تکانی به این وبلاگ گرد و خاک گرفته بدهم. فیلمی را آماده کردم از گروه شمس قدیمی. کیخسرو پورناظری (سرپرست گروه / تنبور)، سیدخلیل عالی‌نژاد (تنبور)، علی اکبر مرادی (تنبور) و سید مرتضی شریفیان (آواز) را توانستم تشخیص بدهم و دیگرانی که خواهید دید را خیر. چیزی که این ویدیو را متمایز کرده محل اجرای آن است. سنگر یا سرپناهی در جبهه‌های جنگ ۸ ساله‌ی ایران و عراق. باید به فرماندهی آفرین گفت که در آن وانفسا مجوز چنین کاری را داده و باز باید آفرین گفت بر پورناظری و گروه‌اش که خطر می‌کردند بر این قبیل کارها.

پ.ن. پیشنهاد می‌کنم به حالات و صورت‌های رزمنده‌ها با دقت بیش‌تری نگاه کنید. این‌ها که می‌بینید برای نسلی که جنگ را تمام و کمال چشیده و از سر گذرانده چیزهای ساده‌ای نیست….